Bagaż w Wizz Air

Bagaż w Wizz Air – wszystko co musisz wiedzieć

Bagaż podręczny

Bagaż podręczny to taki, który pasażer samolotu może zabrać ze sobą na pokład. Jakie zasady obowiązują podróżujących liniami lotniczymi Wizz Air? Zgodnie z zasadami przewozu bagaży w Wizz Air, każdy pasażer może zabrać ze sobą na pokład samolotu jedną bezpłatną sztukę osobistego bagażu podręcznego, który musi zmieścić się pod fotelem. Maksymalna waga podręcznego bagażu w Wizz Air nie może przekraczać wagi 10 kg oraz wymiarów 40 x 30 x 20 cm. Może być to zatem torebka, torba na laptopa czy też niewielki plecak. Podane wymiary nie obejmują uchwytów, kółek i innych podobnych elementów bagażu, jednak kółka mogą zwiększać wymiary bagażu maksymalnie o 5 cm.

Co w przypadku, kiedy pasażer chce zabrać ze sobą na pokład samolotu dodatkowy bagaż podręczny? Wówczas, musi wykupić usługę Wizz Priority. Co to oznacza i do czego uprawnia? Usługa dotyczy głównie dodatkowego bagażu w Wizz Air.

Wizz Priority uprawnia do:

● priorytetowej odprawy – możliwość skorzystania ze specjalnego stanowiska odprawy, co wiąże się ze sprawniejszym nadaniem bagażu,
● pierwszeństwa wejścia – pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu,
● dwóch sztuk bagażu podręcznego – oprócz możliwość zabrania ze sobą małego bagażu osobistego (torebki, torby czy plecaka), umożliwia również zabranie drugiego, większego bagażu, który umieszczany jest w schowku nad głowami pasażerów; maksymalna waga dodatkowego bagażu to 10 kg, wymiary nie większe niż 55 x 40 x 23 cm.

Na dodatkowy podręczny bagaż w Wizz Air doskonale nadają się walizki kabinowe na kółkach. To niewielkie, lekkie oraz praktyczne rozwiązanie, dostępne zawsze pod ręką, do którego zapakować można najpotrzebniejsze rzeczy. W zależności od preferencji, potrzeb i wymagań walizka kabinowa może być w wersji miękkiej lub twardej. Dostępne są również gotowe zestawy walizek, które znacznie ułatwią podróż oraz przyspieszą rozpoznanie i odnalezienie swojego bagażu na docelowym lotnisku.

Opłata za usługę Wizz Priority wynosi od około 23 do 180 zł w przypadku zakupu online oraz 92 zł w przypadku zakupu na lotnisku.

Bagaż rejestrowany

Oprócz możliwości zabrania ze sobą małego bagażu osobistego lub wykupienia dodatkowej usługi bagażowej Wizz Priority, pasażerowie z większą ilością bagaży mogą również zabrać bagaż rejestrowany. Rejestrowany bagaż w Wizz Air może ważyć 10, 20 lub 32 kg a wymiary nie mogą przekraczać 149 x 119 x 171 cm. W Wizz Air można odprawić do 6 sztuk bagażu rejestrowanego. Liczba ta przypada na jednego pasażera.