Bagaż w Ryanair

Przed planowaną podróżą należy upewnić się, co można spakować do bagażu podręcznego lub czy bagaż ma odpowiednie wymiary, zgodne z zasadami i wytycznymi danej linii lotniczej.

Bagaż w Ryanair – wszystko co musisz wiedzieć

Bagaż podręczny

Zgodnie z zasadami przewozu bagażu w Ryanair, w podróż można zabrać ze sobą bagaż podręczny oraz rejestrowany. Jak powszechnie wiadomo, bagaż podręczny to taki, który można wnieść ze sobą na pokład samolotu. Czym jest podręczny bagaż w Ryanair? Każdy z pasażerów tej linii lotniczej może wnieść ze sobą na pokład samolotu jeden bagaż podręczny, który musi zmieścić się pod fotelem. Maksymalne wymiary podręcznego bagażu w Ryanair nie mogą przekroczyć 40 x 25 x 20 centymetrów. Zatem, pasażerowie Ryanair mogą zabrać ze sobą niewielką torebkę, torbę na laptopa bądź plecak.

Co jednak w przypadku, kiedy pasażer Ryanair chce zabrać ze sobą większy bagaż podręczny?

W przypadku linii lotniczych Ryanair za dodatkowy bagaż podręczny, na przykład walizkę kabinową, trzeba dodatkowo dopłacić. Wówczas, wykupuje się opcję pierwszeństwa wejścia. Dodatkowo płatny bagaż w Ryanair to możliwość wejścia na pokład samolotu korzystając z kolejki pierwszeństwa podczas boardingu. Przede wszystkim jednak, to usługa która uprawnia do dwóch sztuk bagażu podręcznego – małej torby lub plecaka oraz bagażu podręcznego. Pasażerowie Ryanair, mogą zatem zabrać ze sobą dodatkowo jedną większą torbę lub walizkę na kółkach. Lekkie i niewielkie walizki kabinowe doskonale sprawdzają się tutaj w roli bagażu podręcznego. W zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb, pasażerowie mogą wyposażyć się w walizkę miękką lub twardą. Należy jednak pamiętać, że dodatkowy podręczny bagaż w Ryanair może mieć maksymalnie do 10 kg i wymiary nie większe niż 55 cm x 40 cm x 20 cm.

Pierwszeństwo wejścia oraz 2 sztuki bagażu w Ryanair jest opcją limitowaną. Kosztuje od 6 do 20 euro (od około 26 do 90 zł) oraz nie podlega zwrotowi pieniędzy.

Bagaż rejestrowany

Oprócz małej torby i dodatkowo płatnego bagażu podręcznego, pasażerowie linii lotniczej Ryanair, zgodnie z zasadami mogą również zabrać ze sobą bagaż rejestrowany do 20 kg, jednak nie więcej niż 3 sztuki. Bagaż rejestrowany w Ryanair musi być odprawiony w punkcie odprawy przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa. Ponadto, pasażerowie Ryanair mogą również odprawić instrumenty muzyczne oraz sprzęt sportowy. Tutaj również warto dopilnować wagi bagażu. Przekroczenie dozwolonej wagi wiąże się z dodatkową opłatą. Obecnie, opłata za nadbagaż w Ryanair wynosi 11 euro za kilogram, czyli około 50 zł.